Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie

III Gminny Dzień Sportu w gminie Zbiczno

Utworzono dnia 27.11.2017

Już po raz trzeci w hali widowiskowo-sportowej w Zbicznie zorganizowano Gminny Dzień Sportu, któremu towarzyszyła dobra zabawa i sportowa rywalizacja. Tego dnia świętowano również drugą rocznicę otwarcia hali w Zbicznie.
Impreza zgromadziła wielu sympatyków sportu. Przybyła do Zbiczna młodzież uczniowska wraz z rodzicami obejrzała najpierw występy taneczne uczennic ze szkoły w Pokrzydowie. Po prezentacji na scenie, wszystkich gości powitał włodarz gminy, wójt Wojciech Rakowski.

Po oficjalnym otwarciu imprezy, na parkiecie hali, odtańczono wspólny taniec, w którym wzięli udział uczniowie wraz z nauczycielami. Następnie widzom zaprezentowała się grupa cyrkowa „Heca” z Lipinek, która dostarczyła wszystkim dużą dawkę wrażeń i dobrego humoru. Artyści pod kierunkiem Ewy Dembek wystąpili m.in. w akrobacjach z elementami gimnastyki artystycznej, żonglerce i pokazach na szczudłach. W występach brały udział uczennice z ZS w Zbicznie Katarzyna Kleinowska i Agata Cerklańska, u których podziwiano wyjątkową sprawność i umiejętności artystyczne.

Po części artystycznej rozpoczęły się międzyszkolne zawody sportowe. Zawodnicy rywalizowali w licznych konkurencjach. Jedną z nich był widowiskowy „wyścig rzędów”, który przeprowadzony zostały w czterech kategoriach (klas I-II, III, IV-VI oraz mieszanych klas VII z uczniami gimnazjum). Inną konkurencją było rozegranie na jednym sektorze turnieju w unihokeja dla klas IV-VI oraz klas VII wraz z uczniami gimnazjum. W przerwach między konkurencjami ze swoim pokazem występował Międzynarodowy Mistrz Niemiec Freestyle Football Adrian Duszak. Sportowiec zaprezentował się w niezwykłych sztuczkach z piłką oraz poprowadził warsztaty piłkarskie.

O godz. 13.30 rozpoczął się turniej w unihokeja pomiędzy nauczycielami z Zespołu Szkół w Zbicznie, a rodzicami uczniów. W tej rywalizacji lepsi okazali się nauczyciele.

Na zakończenie III Gminnego Dnia Sportu w Gminie Zbiczno rozegrany został turniej w piłkę siatkową, w którym zwyciężyła drużyna z sołectwa Pokrzydowo.

Wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w zmaganiach sportowych obdarowani zostali pamiątkowymi medalami oraz pakietami składającymi się z napoju, batonika oraz owocu, które wręczył wójt Wojciech Rakowski. Zwycięskie drużyny, rywalizujące w rozgrywkach w unihokeja i w piłkę siatkową, uhonorowane zostały pucharami i pamiątkowymi dyplomami.

Podczas imprezy rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Zbicznie zadbali o wyposażenie mini kawiarenki dostępnej w holu hali, gdzie można było skosztować pysznych ciast oraz wypić ciepłą herbatę lub kawę.
Organizatorami III Gminnego Dnia Sportu byli: wójt gminy Zbiczno, Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie, GKS „Orzeł” Zbiczno oraz Zespół Szkół w Zbicznie i Pokrzydowie.  

III Gminny Dzień Sportu

Utworzono dnia 21.11.2017, 13:07

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Imieniny