Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Zbicznie

Święto plonów w Pokrzydowie

Utworzono dnia 29.08.2018

W sobotę (25 sierpnia) odbyły się obchody święta plonów gminy Zbiczno w których licznie uczestniczyli mieszkańcy, turyści oraz zaproszeni goście. Uroczystości dożynkowe rozpoczęły się o godzinie 15.00 mszą świętą odprawioną w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Pokrzydowie pod przewodnictwem proboszcza tutejszej parafii Zenona Żmijewskiego. Po mszy barwny korowód dożynkowy w rytm utworów, wykonywanych przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą OSP z Lidzbarka przemaszerował na plac dożynkowy gdzie odbyła się część oficjalna i artystyczna uroczystości.

Część oficjalną uroczystości poprowadziła nauczycielka Barbara Michalak wraz ze szkolnym chórkiem pod kierunkiem Iwony Szwarackiej z Zespołu Szkół w Zbicznie. Wójt Gminy Wojciech Rakowski uroczyście powitał wszystkich przybyłych samorządowców, księży, druhów OSP z gminy Zbiczno, rolników, mieszkańców, delegacje dożynkowe z poszczególnych sołectw oraz gości. Starostowie dożynek Mariola Marcinkowska z Zastawia oraz Roman Waruszewski z Równicy przekazali symboliczny bochen chleba na ręce wójta oraz przewodniczącej rady gminy, którym włodarze oraz starostowie obczęstowali wszystkich uczestników święta rolników.
Podczas uroczystości Wójt Wojciech Rakowski w asyście Sekretarz Gminy Katarzyny Kwiatkowskiej wręczy pamiątkowe rzeźby, które wykonał lokalny rzeźbiarz Ryszard Wojtkiewicz starostom dożynek, księżom z Pokrzydowa, radnym, dyrektorom szkół w Pokrzydowie oraz wyróżniającym się pracownikom ZUK-u. Pamiątkowe statuetki otrzymali również rolnicy za trud pracy na roli, sołtysi, przedsiębiorcy, prezesi OSP, Koła Gospodyń Wiejskich, lokalne zespoły i stowarzyszenia działające na rzecz społeczności gminy Zbiczno.
Rozstrzygnięto i wręczono nagrody za najpiękniejsze wieńce i ozdoby dożynkowe: I-miejsce zdobyło KGW ze Zbiczna, II-miejsce zespół Pokrzydowianki, a III-miejsce równorzędnie KGW z Pokrzydowa, Sumowa i Sumówka.
Część artystyczną uroczystości dożynkowych rozpoczął koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Lidzbarka. Dla najmłodszych stanęły dmuchane zamki, zjeżdżalnie i trampoliny. Przed okazałą publicznością wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Pokrzydowie i Zbicznie. Swój koncert dały również panie z zespołu Pokrzydowianki oraz Wesołych Kumoszek. Atrakcją wieczoru był występ gwiazdy wieczoru zespołu „Baby Full”. Po zakończeniu koncertu odbył się pokaz fajerwerków. Pracownicy urzędu oraz Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji ze Zbiczna częstowały wszystkich darmową grochówką, wyrobami wędliniarskimi oraz chlebem ze smalcem. Gospodynie KGW z Pokrzydowa i Sumówka oraz Stowarzyszenie Rozwoju wsi Pokrzydowa i okolic wystawiały swoje stoiska gdzie można było skosztować pysznych wypieków, kiełbasek, gofrów, frytek oraz wielu innych smakołyków. Dożynki zakończyły się w godzinach nocnych zabawą taneczną do której przygrywał zespól Luminacja.

 

 

 

Dożynki gminno-parafiale gminy Zbiczno w Pokrzydowie

Utworzono dnia 29.08.2018, 08:35

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Czerwiec 2019
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny